Miód Rzepakowo - Gryczany - Słoik 0,9l (1,2kg)​

Miód Hurt
Karton 24 szt., cena 22 zł za słoik
528,00
Polska jest potentatem w produkcji miodów, w szczególności rzepakowego. Dlatego też jest on u nas bardzo popularny.
Kiedy najlepiej zaopatrywać się w miód rzepakowy? Najlepiej w maju-czerwcu, gdy odbywa się miodobranie tej odmiany miodu. Miód rzepakowy jest więc jeden z pierwszych wiosennych miodów.

Rzepak do roślina miododajna.
Miód rzepakowy pozyskuje się z nektaru rzepaku. Rzepak do roślina oleista (olej rzepakowy) oraz miododajna. Zakwita na początku maja pięknymi, żółtymi kwiatami, wydzielającymi intensywny, charakterystyczny zapach. Rzepak zakwita też w czerwcu i lipcu. Mogą pszczoły zatem zbierać nektar rzepakowy dwukrotnie.
Miód rzepakowy - dlaczego jest biały?
Gdy miód rzepakowy jest płynny, ma jasny słomkowy kolor, czasem z odcieniem zielonkawym. Gdy jest skrystalizowany jest zwykle kremowy lub całkiem biały (często porównywany do barwy smalcu). Wiele osób uważa, że z takim białym miodem jest coś nie tak –w rzeczywistości jest jak najbardziej wartościowy.
Krystalizuje się bardzo szybko, czasem nawet już w pszczelich plastrach, jak wiele innych jasnych miodów. Wpływa na to wysoki stosunek glukozy do fruktozy przy jednocześnie niskiej zawartości wody. Zazwyczaj w kilka dni po zbiorach zaczyna przybierać jednolitą, drobną konsystencję. Miód skrystalizowany może być mazisty, ale często zdarza się, że jest twardy.
Warto wiedzieć:
Dużą popularnością cieszy się miód rzepakowy kremowany. Technika jego przygotowywania polega na długotrwałym, mechanicznym mieszaniu świeżo pozyskanej patoki (w stanie płynnym) aż do momentu krystalizacji.
Kremowany miód rzepakowy być powinien przechowywany w ciemnym i suchym pomieszczeniu. Temperatura do 20-22°C.
Smak:
Smak miodu rzepakowego jest łagodny z łatwo wyczuwalną nutą kwiatów rzepaku. Jest też bardzo słodki, niektórzy określają go nawet jako mdły. Zdaniem innych, miód rzepakowy jest jeden z najdelikatniejszych miodów.
Skład:
Warto zwrócić uwagę na zawartość flawonoidów, garbniki, olejków eterycznych oraz biopierwiastków. Miód rzepakowy nie jest co prawda tak bogaty w związki mineralne, jak np. miód spadziowy, czyli w nim substancje są dobrze przyswajalne.
Ponadto miód rzepakowy zawiera:
• Bor - pierwiastek rzadko występujący w przyrodzie, a niezbędny do równowagi w organizmie.
• Witaminy z grupy B
• Witaminy z grupy K
• Witaminę C
• Żelazo. Ogólna przyswajalność żelaza z pożywienia wynosi zaledwie 25%, natomiast z miodu rzepakowego do aż 63%.
• Kwasy fenolowe
• Potas
• Magnez

Miód rzepakowy – właściwości
Spośród wszystkich miodów, miód rzepakowy ma zawartość glukozy i aminokwasów. A to oznacza, że stanowi doskonałą odżywkę, szczególnie dla organizmu wyczerpanego długotrwałego chorobą. Miód rzepakowy poprawia koncentrację, przyspiesza i wspomaga regenerację po wysiłku fizycznym i umysłowym.
Glukoza jest łatwo przyswajalna przez organizm, nie obciąża, pobudza i wzmaga jego działanie.
Miód rzepakowy zawiera potas i magnez, dzięki czemu warto stosować go w profilaktyce chorób serca i układu krążenia. Regularne spożywanie tej odmiany miodu wzmacnia serce, stabilizuje ciśnienie krwi, a także może w dużym stopniu spowolnić zmiany miażdżycowe.
Niektóre rodzaje miodu wykazują właściwości antybakteryjne, jednak nie dostrzeżono takiego działania w przypadku miodu rzepakowego. Jedynie obecność nadtlenku wodoru, powstającego w wyniku reakcji dwóch enzymów zawartych w miodzie - oksydazy i katalazy - może mieć działanie bakteriobójcze.
Regularne stosowanie miodu rzepakowego poleca się osobom w okresie andro- i menopauzy.
Na właściwości lecznicze miodu rzepakowego wpływa też obecność witamin z grupy B, witaminy C oraz związków karotenoidowych, ma więc korzystny wpływ na skórę.
Miód ten ze względu na zawartość łatwo przyswajalnych przez organizm minerałów, m.in. magnezu, potasu, żelaza i boru, może być wartościowym uzupełnieniem diety osób zmagających się z chorobami wątroby, trzustki, przewodu pokarmowego, wrzodami żołądka czy dwunastnicy. Pomaga ograniczyć zgagę, wzdęcia i mdłości. Miód z rzepaku wykazuje również korzystne działanie na nerki.
Jest również wartościowym remedium na osłabienie i wyczerpanie. Ze względu na łatwą przyswajalność jest wskazany dla osób dbających o wagę.

Kraj: Litwa

Click to order
Twoje zamówienie:
Total: 

Uwaga! Minimalna partia zamówienia:
  • 1 beczka lub 3 wiadra lub 3 kartony miodu
Wypełnij formularz, aby złożyć zamówienie
Telefon
Dostawa
Forma płatności
Faktura VAT
Klikając przycisk wyrażasz zgodę na politykę prywatności.