Miód wielokwiatowy wiosenny, Wiadra 25 kg

Cena 18,50 zł za kilogram
462,50
Miód wielokwiatowy, zwany "miodem tysiąca kwiatów" lub "miód nektarowy wielokwiatowy", to tak naprawdę duża grupa miodów z różnych kwiatów, krzewów i drzew, uprawnych, jak i dziko rosnących, zbieranych z pasiek w różnych lokalizacjach i o różnych porach roku. Dlatego też dwa słoiki miodu wielokwiatowego mogą mieć inny kolor, a nawet odmienne wartości odżywcze i walory smakowe. Tym, co je wszystkie łączy, jest łagodny i bardzo słodki smak, z powodu którego należą do ulubionych przez dzieci.

Zawartość miodu wielokwiatowego

Najliczniejszą grupę związków w miodzie wielokwiatowych są węglowodany (glukoza i fruktoza). Szczególnie dużą zawartością cukrów prostych odznacza się miód z kwiatów wiosennych. Natomiast miody z pełni lata oraz jesienne są bogatsze w enzymy i biopierwiastki. Częstą domieszkę miodów wielokwiatowych stanowią niewielkie ilości wosku, pyłku kwiatowego, a nawet spadź z drzew iglastych, która nadaje im wczasowego smaku i zapach.

Właściwości miodu wielokwiatowego

Wyróżnia się dwa rodzaje miodu nektarowego wielokwiatowego – w zależności od pory roku. Pierwszy z nich do miód wielokwiatowy wiosenny. Jest to miód o zabarwieniu jasnożółtym, jasnokremowym lub jasnoszarym. Miód wiosenny jest sprzymierzeńcem w walce z problemami kardiologicznymi, gdyż zawarta w nim glukoza odżywia mięsień sercowy. Jego spożycie zalecane jest w stanach niskiej energii i przy nadmiernym zmęczeniu.

Drugi rodzaj miodu nektarowego wielokwiatowego to miód wielokwiatowy letni (zawierać może nektar lipy, facelii, gorczycy, gryki, słonecznika). Ma zabarwienie herbaciane lub jasnobrązowy. Jest bogatszy w biopierwiastki, enzymy i składniki przeciwdrobnoustrojowe w przeciwieństwie do miodu wiosennego. Z tego względu względu ma właściwości antybakteryjne, pomaga w przeziębieniu i wzmacnia odporność organizmu. Miód ten jest zalecany przy katarze siennym, astmie oskrzelowej i alergiach pyłkowych. Żucie plastra miodu jesienno-zimowego pomaga odczulić się na pyłki w nim zawarte. Taką kuracji należy jednak stosować tylko pod czujnym okiem lekarza.


Click to order
Twoje zamówienie:
Total: 

Uwaga! Minimalna partia zamówienia:
  • 1 beczka lub 3 wiadra lub 3 kartony miodu
Wypełnij formularz, aby złożyć zamówienie
Telefon
Dostawa
Forma płatności
Faktura VAT
Klikając przycisk wyrażasz zgodę na politykę prywatności.