Miód Kolendrowy

Miód kolendrowy to produkt leczniczy. Oferujemy dostawę na terenie całej Polski

Miód kolendrowy to leczniczy i pyszny naturalny produkt, który można zamówić w naszym sklepie internetowym z dostawą na terenie całej Polski. Gwarantujemy doskonałą jakość i najbardziej przystępne ceny.

Właściwości miodu kolendrowego

Kolendra była używana jako afrodyzjak i roślina lecznicza już w starożytności. Istnieją wzmianki o nim w starożytnych greckich i egipskich traktatach medycznych. Kolendra rozprzestrzeniła się w Europie dzięki starożytnemu Rzymowi. Bogaty aromat sprawił, że roślina ta stała się integralnym składnikiem mikstur miłosnych i perfum. Nie mniej korzyści przynosi kolendra i miód zbierany na kwitnących polach.

Jednak zbieranie miodu kolendrowego nie jest łatwe ze względu na wymagające warunki klimatyczne i krótki okres aktywnego kwitnienia. Jednak w sprzyjających warunkach zbiór miodu z kolendry może przewyższać ilość miodu z pospolitej spadzi.

Odróżnienie tego rodzaju miodu od innych jest dość łatwe ze względu na kilka cech:

 • miód należy do odmian ciemnych, kolor waha się od bursztynowego do ciemnobrązowego;
 • wyrazisty, nieco ostry smak, charakteryzujący się obecnością karmelowo-korzennych odcieni;
 • konsystencja jest plastyczna nawet po krystalizacji, która następuje po 1-2 miesiącach.
 • W ciągu 2 lat od pobrania produkt ten zachowuje swoje właściwości i nie psuje się (nie pojawia się pleśń).

Korzyści z miodu kolendrowego

O właściwościach tego rodzaju miodu decyduje jego przynależność do ciemnych odmian, które posiadają znaczną ilość składników witaminowych i mineralnych. W szczególności dla miodu kolendrowego jest to zbiór 300 takich pozycji. Najważniejsze z nich to:

 • żelazo, miedź i mangan, które decydują o brązowo-bursztynowej barwie;
 • witaminy B1, B2, B9, B6, PP, C, z kilkunastu związków oleistych, tandem białkowo-karotenowy;
 • organicznych kwasów: cytrynowego, jabłkowego, nikotynowego i mlekowego.

Skład chemiczny jest podstawą stosowania produktu do celów medycznych. Miód kolendrowy stosuje się:

 • jako naturalny środek wzmacniający, przeciwdrobnoustrojowy, przeciwbólowy i gojący rany;
 • jego działanie żółciopędne jest przydatne do poprawy trawienia;
 • w zimnych porach roku działa rozszerzająco na oskrzela, chroniąc w tym okresie przed przeziębieniem;
 • w celu wyeliminowania problemów ze wzrokiem we wczesnych stadiach oraz jako pomoc w leczeniu problemów okulistycznych;
 • w celu normalizacji czynności układu sercowo-naczyniowego i nerwowego organizmu, dla osób z objawami depresji, chronicznego zmęczenia i stresu.

Przy kaloryczności 314 kcal (1314 kJ) produkt to głównie zasługa węglowodanów, które stanowią ponad 80%, oraz białek - mniej niż 1%. Nie ma w ogóle tłuszczu, co pozwala na stosowanie miodu kolendrowego jako suplementu nawet podczas odchudzania.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego rodzaju miodu jest jego zdolność do zmniejszania liczby uderzeń serca, co jest przydatne dla osób o przyspieszonym tempie i w ogóle nie jest zalecane dla osób z niskimi wskaźnikami. Nie podawaj tego miodu dzieciom poniżej 2 roku życia, ponieważ może powodować u nich alergie.

Ale w celach kosmetycznych miód kolendrowy jest niezastąpiony. Może stać się składnikiem maseczek i balsamów przeciw wysypkom, trądzikowi na ciele i obniżonemu poziomowi nawilżenia skóry.

Atuty naszego sklepu:

Aby w pełni wykorzystać zalety produktu - miód kolendrowy należy przechowywać i transportować w odpowiednim pojemniku i w odpowiedniej temperaturze. Nasza firma oferuje miód zbierany według wszelkich zasad i tylko od sprawdzonych pszczelarzy. Jako pojemniki służą praktyczne słoiki o pojemności 250, 400, 950 i 1200 g. Istnieje również możliwość zakupu towaru luzem w wiaderkach 25 kg. Dokładna kontrola jakości, jasne wymagania magazynowe oraz przystępna cena za litr sprawiają, że współpraca z nami jest opłacalna.