Miód Rzepakowy

Miód rzepakowy w super cenach

W Europie Zachodniej miód rzepakowy jest jednym z najpopularniejszych odmian miodu. W Polsce dopiero zaczyna zdobywać grono fanów. Specyfika tego produktu wyróżnia go spośród innych miodów, czyniąc go wyjątkowym i atrakcyjnym dla miłośników naturalnych przysmaków. W naszym sklepie internetowym miód rzepakowy prezentowany jest w przystępnych cenach i z dostawą do wybranego miejsca.

Różnica między miodem rzepakowym a innymi odmianami

Czy miód jest rzepakowy można od razu określić po kolorze. Jest jasno mleczny z małymi opalizującymi żółtym odcieniami. Zapach jest bardzo wyrazisty, a nawet ostry, jeśli porównać go z innymi odmianami. W dotyku struktura miodu jest oleisto-kremowa i elastyczna. Produkt nie rozpuszcza się w ciepłej wodzie, a jego smak jest dość specyficzny i niezwykły.

Miód z rzepaku zbierają dwa razy w roku. Popularność zyskała dzięki wczesnemu kwitnieniu rzepaku ozimego, a co za tym idzie najwcześniejszym zbiorom. Już w kwietniu istnieje możliwość zbierania tego niezwykłego miodu. Kolejną cechą tego produktu jest jego szybka krystalizacja. Wystarczy 2-3 tygodnie, aby stracił płynność i skrystalizował. Drugi zbiór tego miodu jest pod koniec września. Łatwo więc rozpoznać autentyczność miodu rzepakowego i sprawdzić, czy produkt został podgrzany w celu poprawy wizualnej percepcji potencjalnego nabywcy.

Skład miodu rzepakowego

 • cukier z glukozą
 • białka, w tym aminokwasy egzogenne dla organizmu;
 • kompleks witaminowy składający się nie tylko z witamin z grupy B, K i kwasu askorbinowego, ale także z retinolu i tokoferolu;
 • minerały i pierwiastki śladowe, takie jak potas, fluor, cynk, sód, bor i selen;
 • spektrum kwasów tłuszczowych, w tym linolowy, oleinowy itp.;
 • wiele enzymów i olejków eterycznych.

Szybkie zagęszczanie - krystalizacja i możliwość zakwaszenia w przypadku niewłaściwego przechowywania są uwarunkowane wysoką zawartością wilgoci w tym miodzie. Dlatego do przechowywania produktu używa się głównie szkła.

Zalety miodu rzepakowego

Podobnie jak inne rodzaje miodu, rzepak stosuje się w profilaktyce i leczeniu przeziębień oraz podczas rehabilitacji po operacjach i ciężkich chorobach oraz w celu ogólnego wzmocnienia organizmu. Używają go kosmetolodzy i kucharze.

Ten rodzaj produktu pszczelarskiego stosuje się również w leczeniu:

 • choroby jelit;
 • nerwice i zmęczenie;
 • choroby wątroby i dróg żółciowych;
 • stany zapalne;
 • eliminacja szkodliwego cholesterolu, zanieczyszczeń i toksyn.

Miód ma pozytywny wpływ na organizm nawet zdrowej osoby. Przejawia się we wzmocnieniu kondycji fizycznej i przyspieszeniu aktywności umysłowej, poprawie snu, aktywacji procesów regeneracyjnych na skórze.

Sprzedaż miodu rzepakowego w naszym sklepie

W naszym sklepie kupisz pożyteczny i smaczny miód rzepakowy w różnych opakowaniach: od słoika 0,25-1,2 l po wiaderka 25 kg i beczki 290 kg. Cena miodu rzepakowego jest rewelacyjna.

Przyjmowane są również zamówienia hurtowe. Nasi konsultanci z przyjemnością przedstawią najkorzystniejsze oferty zgodnie z potrzebami klientów i zorganizują szybką dostawę produktu.