Miód Lipowy

Zdrowotny miód lipowy dla całej rodziny

Wśród miodów oferowanych przez pszczelarzy z naszych szerokości geograficznych jednym z najlepszych pod względem smaku i korzyści dla organizmu jest miód lipowy. Zbiera się go dwa razy w roku, a proces ten nie jest łatwy, bo nie tak łatwo znaleźć ekologicznie czysty teren, na którym rośnie jednocześnie kilka lip. Ale właściwości tego produktu są warte takich wysiłków. Możesz kupić ten smaczny miód na stronie naszego sklepu internetowego.

Czym różni się miód lipowy od innych rodzajów miodów?

Doświadczeni pszczelarze z łatwością rozróżniają odmiany miodu. Różnica dotyczy przede wszystkim smaku, koloru i zapachu, które są spowodowane składem chemicznym produktu. Nektar lipowy dostarcza w gotowym produkcie całą gamę olejków eterycznych. O cenie miodu lipowego decyduje taki zestaw związków. Produkt zawiera unikalną kombinację makro- i mikroelementów, takich jak potas, magnez, mangan, a także przeciwutleniacze i enzymy.

Przed krystalizacją ten rodzaj miodu ma beżowo-złoty lub zielonkawo-szary odcień. A po stwardnieniu staje się mleczno-biały o lepkiej konsystencji. Za kolor odpowiada zawarty w miodzie beta-karoten.

Aromatu produktu nie należy z niczym mylić. W końcu specyficzny i przyjemny gorzko-ziołowy smak nadaje odpowiedni zapach.

Wpływ na organizm ludzki

Produkt wapienny znajduje zastosowanie w kilku dziedzinach: medycynie, kuchni, kosmetyce. Korzyści płynące z miodu lipowego są uznawane przez naukowców w leczeniu:

  • przeziębienia, grypa, choroby układu oddechowego, ponieważ ma również właściwości wykrztuśne i napotne;
  • zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, w tym działanie antybiotyków na organizm ludzki;
  • gronkowce i paciorkowce jako dodatek bakteriologiczny;
  • zaburzenia ginekologiczne;
  • zwiększone ciśnienie, w którym przejawia się kontrolowane działanie moczopędne miodu;
  • choroby sercowo-naczyniowe w połączeniu z lekami antystresowymi;
  • reumatyzm i choroby układu moczowo-płciowego.

Obecność dużej ilości fruktozy sprawia, że ​​miód ten może być stosowany jako pomoc dla diabetyków insulinozależnych. Ogólnie rzecz biorąc, miód ten wzmacnia układ odpornościowy i poprawia krążenie krwi.

Cena miodu lipowego

Nasz sklep oferuje kilka opcji pakowania wysokiej jakości produktów pszczelarskich. Przy zamówieniu grupowym w celu dalszej odsprzedaży konsumentowi końcowemu opłaca się kupować w puszkach 250, 400, 700, 950, 1200 g. Miód lipowy oferowany jest odbiorcom hurtowym w wiaderkach 25 kg i beczkach 295 kg, co jest wygodny w transporcie i obniża koszt opakowania. Gwarantowana jakość i przestrzeganie warunków przechowywania potwierdzone jest wieloletnim doświadczeniem na rynku.