Miód rzepakowy – jest miodem łatwo rozpoznawalnym ze względu na swój łagodny czasem wręcz mdły smak oraz białokremowy kolor. Posiada dużą zawartość glukozy i stosunkowo małą ilość wody dzięki czemu bardzo szybko krystalizuje, nawet w kilka dni po miodobraniu. Jest jednym z pierwszych, które pszczoły przynoszą po zimie do pasieki – rzepak nektaruje zwykle w maju. Jest to odmiana bardzo popularna w naszym kraju.
Skład i właściwości miodu rzepakowego: Charakteryzuje się szczególnie niską zawartością związków mineralnych, lecz o znacznej przyswajalności przez organizm. Należy do nich między innymi żelazo, będące składnikiem hemoglobiny i transporterem tlenu w organizmie. Przyswajalność tego pierwiastka z miodu wynosi około 63%. Miód rzepakowy należy ponadto do miodów bogatych w bor, tj. pierwiastek niezbędny do budowy tkanki kostnej oraz właściwego funkcjonowania śledziony i tarczycy
· Stosowany głównie przy schorzeniach płucnych i sercowych (glukoza to doskonała odżywka dla mięśni a w tym szczególnie sercowego) · Przy zaparciach, przy schorzeniach wątroby (zwiększa jej możliwości detoksykacyjne), nerek i przewodu moczowego. · Odpowiada także za właściwe współdziałanie innych pierwiastków w organizmie. · Stanowi cenną odżywkę regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. · Stosowany bezpośrednio na chorą tkankę oczyszcza ją z elementów martwiczych i ropnej wydzieliny, co w efekcie przyspiesza gojenie i bliznowacenie ran. · Ponadto,szybkie przyłożenie miodu na oparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia.
Serwis w celach prawidłowego funkcjonowania, statystycznych i reklamowych korzysta z plików cookie. Możesz zarządzać plikami cookie z poziomu Twojej przeglądarki. Dokładna informacja w polityce prywatności.